Vlněné koberce

O našich kobercích a běhounech

vlněné koberceRučně vázané koberce, pocházející z rodopských manufaktur, jsou vyrobeny z příze velmi jemného vlněného vlasu. Jejich výroba se velmi podobá technice vázání peršanů. Různobarevná příze se nastřihá na stejně dlouhé dílky. Ty místní mistři tkalci navazují podle připraveného náčrtu na vlněnou osnovu. Trvá přibližně deset dní, než jeden koberec s průměrnými rozměry 140x200cm spatří světlo světa. Po dovázání se koberec ještě kontroluje opticky a zastřihávají se nerovnosti tak, aby konečná výška jejich vlasu byla kolem 3 cm.

Jednoduchá estetika vzorů, které máme v nabídce, zútulní a zateplí tradiční i moderní interiér a je vhodná i pro často namáhané části bytu. Svou podstatou, antibakteriálním a hypoalergenním charakterem vlněného vlákna, výtečnými izolačními vlastnostmi, ale i snadnou údržbou se vlněné koberce hodí i do dětských pokojů.

Nabízíme Vám dvě modelové řady koberců. Přírodní řada představuje koberce, které se vážou z nebarvené bílé nebo hnědé vlněné příze.

vlněné koberceŘada Escher je pojmenována podle proslulého nizozemského malíře Mauritse Cornelise Eschera, jenž se ve své tvorbě věnoval nejrůznějším paradoxům perspektivního kreslení, optickým klamům a vytváření iluze prostoru. Při pozorování geometrických kostek tak divák postupně nabývá dojmu, že sleduje trojrozměrné pyramidy. Tyto vzory vyniknou v prostorech moderně smýšlejících a konvencemi nesvázaných majitelů.

Nově máme v naší nabídce zařazeny i vlněné běhouny. Jsou to krásné pestrobarevné podlouhlé koberce, které rozjasní předsíně, chodby, nebo jiné silně namáhané prostory vašich domovů. Hodí se také do koupelen. Udržují se velice snadno - je možné je luxovat, klepat a bez problémů zvládnou také praní v automatické pračce na vlněný program. Tyto běhouny jsou tradičním řemeslným výrobkem z Rodop; jejich vzory jsou však zcela nadčasové. Mají bavlněnou osnovu a vlněný útek. Jejich obvyklá šířka je 85 cm, délka bývá různá. Pokud vám rozměry nebo vzory, které máme zrovna v nabídce, nevyhovují, rádi vám takovýto běhoun vyrobíme na zakázku přesně v požadovaném rozměru nebo vzoru.

h